+48 12 333 71 10 biuro@eclpolska.pl
30-213 Kraków, ul. Turystyczna 21

Jakimi laserami świadczymy usługi.

Firma ECL TECH POLSKA Sp. z o.o. to lider na polskim rynku zajmujący się problematyką czyszczenia laserem różnorodnych powierzchni. Dzięki szeroko zakrojonym badaniom na przestrzeni ostatnich trzech lat udało nam się odpowiedzieć na szereg pytań niezmiernie istotnych w procesie czyszczenia z wykorzystaniem tej innowacyjnej technologii. Wprowadzając na rynek najwyższej klasy lasery czyszczące, w praktyce pokazujemy jak na naszych oczach zmienia się sposób czyszczenia. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu, intensywności prowadzonych badań osiągnęliśmy w wielu wypadkach wręcz niesamowite efekty. Było i jest to możliwe dzięki współpracy z Centrum Laserowych Technologii Metali im. Henryka Frąckiewicza Politechniki Świętokrzyskiej i Polskiej Akademii Nauk oraz Akademią Górniczo – Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie.

Wiedza naukowców oraz nasza praktyka zaowocowały powołaniem do życia własnej marki laserów "ECL". Doświadczenie, poparte praktyką i wiedzą naukową pozwala nam precyzyjnie określić potrzeby klienta. Zaproponować idealny dobór urządzenia laserowego o odpowiednich parametrach i konfiguracji.

Dzięki wsparciu firm i uczelni, niekwestionowanych autorytetów naukowych, oraz inżynierów, jesteśmy w stanie opracować najlepsze rozwiązania w procesie czyszczenia laserowego.

Szeroki zakres dostępnych modeli urządzeń polskiej marki ECL TECH pozawala nam spełnić oczekiwania najbardziej wymagających klientów.

WWychodząc naprzeciw naszym klientom, rozpoczęliśmy świadczenie szeroko pojętych usług z wykorzystaniem całej gamy laserów, tak pod względem ich mocy jak też sposobu emisji promienia, czy też bogatego oprogramowania w zakresie wykorzystywanych roboczych skanów czyszczących. Dzięki zdobytej wiedzy praktycznej nasi operatorzy swobodnie poruszają się w parametryzacji urządzeń w zależności od zadania, materiałów które przychodzi im czyścić oraz powłok koniecznych do usunięcia.


NA TAKICH LASERACH CZYSZCZĄCYCH PRACUJEMY:


Lasery czyszczące Seria COMPACT

Z uwagi na niewielkie gabaryty seria laserów compact doskonale nadaje się do pracy w miejscach gdzie wymagana jest duża mobilność. Odpowiednie sparametryzowanie urządzenia gwarantuje satysfakcjonujące efekty czyszczenia. Seria compact odpowiednio sprawdzi się w procesach usuwania rdzy, tłuszczu, zanieczyszczeń spawalniczych oraz wszelkich nawarstwień technologicznych.


Lasery czyszczące Seria MEDIUM Power

Lasery czyszczące z serii medium przeznaczone są do obszarów gdzie wymagana jest szybsza efektywność czyszczenia. System chłodzenia wodą gwarantuje stabilizacje urządzenia, która pozwala na kilkugodzinną ciągłą pracę maszyny. Odpowiednia parametryzacja mocy oraz częstotliwości padania impulsów pozwoli na usunięcie wszelkiego rodzaju nawarstwień. Lasery czyszczące średniej mocy doskonale nadają się do czyszczenia rdzy, tłuszczu, zanieczyszczeń technologicznych, tworzyw sztucznych, powłok lakierniczych oraz wszelkich zanieczyszczeń naturalnych na powierzchniach niemetalowych.


Lasery czyszczące Seria HIGH Power

Seria laserów dużej mocy doskonale radzi sobie w przypadkach gdzie wymagana jest najwyższa wydajność. Lasery z tej serii w ekspresowym tempie są w stanie usunąć nawet najgrubsze nawarstwienia. Odpowiednia parametryzacja maszyny umożliwia usuwanie zanieczyszczeń z dowolnej powierzchni. Dzięki wysokiej mocy urządzeń możliwe jest optymalnie duże zwiększenie pasma roboczego co pozwoli na znacznie szybsze czyszczenie dużych powierzchni. Lasery czyszczące z serii dużej mocy doskonale nadają się do usuwania rdzy, tłuszczy, tworzyw sztucznych, powłok lakierniczych, zanieczyszczeń technologicznych, zanieczyszczeń naturalnych na powierzchniach niemetalowych oraz wiele innych.


Lasery czyszczące Seria CW Pracy ciągłej

Lasery czyszczące pracujące w trybie ciągłym są to urządzenia emitujące ciągłą wiązkę promieniowania laserowego. Urządzenia tego typu charakteryzują się wysoką mocą wyjściową, dzięki czemu w ekspresowym tempie są w stanie usunąć nawet najgrubsze nawarstwienia. W wyniku ciągłej emisji promieniowania o wysokiej mocy wyjściowej, znacznie cięższe jest kontrolowanie ilości ciepła wprowadzanego do materiału podczas czyszczenia. Lasery z Serii CW doskonale nadają się do czyszczenia wielkogabarytowych powierzchni o dużej pochłanialności cieplnej. Bardzo dobrze sprawdzą się do usuwania rdzy, tłuszczy, zanieczyszczeń technologicznych, zanieczyszczeń naturalnych z powierzchni, które będą w stanie pochłonąć dużą ilość ciepła bez widocznych zmian w strukturze fizycznej oraz chemicznej naświetlanego materiału.